5G v Česku

Nejnovější příspěvky k tématu

Advertoriál

Women in Tech není ženský kruh, tvořme s muži velké věci, vyzývá Gabriela Löbel

Být úspěšnou podnikatelkou je snem mnohých českých žen. Dosáhnout ho ovšem vůbec není snadné. Potřeba je nejen nápad, který zaujme, zásadní roli při startu byznysu hrají také podpora okolí, kontakty s jinými profesionály a pochopitelně dostatek financí. Jedinečnou pomoc na startu kariéry podnikatelkám nabízí projekt Women in Tech. Ten se letos koná už potřetí, první dva ročníky aktivně podpořily patnáct nadějí českého byznysu. „Nejedná se ale o žádný ženský kruh,“ říká manažerka Gabriela Löbel. „Chceme tvořit s muži a být jejich rovnocenní partneři.“

Advertoriál

Linda Štucbartová: Když chybí ženský úhel pohledu, ztrácí celá společnost

Ženy mají své místo ve společnosti nejen jako hospodyňky a mámy. Umí být platnou součástí týmu a dokážou přispět užitečnými nápady i nevšedními vizemi. Podporu na cestě k úspěchu jim už dlouhé roky poskytuje Linda Štucbartová, žena, jež v sobě snoubí celou řadu funkcí. Jednou z nich je ambasadorka projektu Women in Tech, který spolu s Výzkumným ústavem pro podnikání a inovace tvoří společnost Huawei. Sama tak dokazuje, že něžné pohlaví má rozhodně co nabídnout i světu byznysu a dokonce i v odvětví moderních technologií.

Gabriela Löbel: Úspěch je o životním nastavení. Women in Tech je pro všechny ženy

Ještě před pár lety platilo, že potkat v technologických oblastech ženu je podobné jako spatřit pravého jednorožce. Dnes už je to naštěstí jinak. Technologicky zdatných žen přibývá, nicméně ne právě rychlým tempem. V celé Evropské unii se jejich počet pohybuje na 22 %, v Česku dokonce na pouhých 10 %. Na nutnost změny upozorňuje například projekt společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, Women in Tech. Jeho tvůrci se letos už potřetí chystají vybrat skupinu nadějných podnikatelek, které mají nejen šanci na úspěšný byznys ale také mohou na trh přinést nové vize a nápady. „V programu jim dodáváme sebedůvěru a pomáháme jim posunout se vpřed,“ říká manažerka pro společenskou odpovědnost společnosti Huawei, Gabriela Löbel.

Ženy mají na trhu své místo. Šanci jim dává druhý ročník programu Women in Tech

Jsou podnikavé, odhodlané vystoupit mimo svoji komfortní zónu a rozhodnuté dokázat, že i ženy mají své místo na trhu podnikání, který je dnes přeplněný technologickými vychytávkami. Na začátku roku vstoupila devítka talentovaných startupistek do druhého ročníku unikátního projektu Women in Tech a teď, po měsících usilovné práce a mimořádné podpory jiných, zkušenějších podnikatelek, mohou sledovat úspěchy, kterých dosáhly. Čtěte o ženách, které míří za svými sny, a také o jedinečném programu společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, které jim na jejich cestě pomáhají. Třeba příště budete jednou z nich.

Čeští vysokoškoláci míří za technologickým úspěchem pod vedením špiček v oboru

Udržet tempo s rychle proměnlivým světem technologií není vůbec jednoduché. Těm, kteří chtějí v oboru prorazit, už zdaleka nestačí jen vhodně zvolené studium. Tajnou ingrediencí úspěchu je totiž vedle běžné výuky hlavně praxe a interní know-how. Právě takovou kombinaci nabízí talentovaným studentům už osmým rokem vzdělávací program Seeds for the Future technologického lídra Huawei.

Česko má nejméně žen v IT oboru z celé Evropské unie. Na vině jsou i předsudky

Aktualizováno

Technologie jsou nedílnou součástí pokroku a moderního světa. Zatím mu dominují muži, ale čím dál častěji do tohoto neustále se rozvíjejícího oboru pronikají také ženy. A ten se tak pro ně stává skvělou studijní i pracovní příležitostí se slibnými vyhlídkami do budoucna. A právě prosazení žen ve světě technologií má podpořit projekt Women in Tech, za nímž stojí společnost Huawei.

Women in Tech: Každá třetí Češka uvažuje o podnikání, ale jen 8 % svému snu věří

Aktualizováno

Mají nápad i vizi, jak ho zrealizovat a k tomu také odhodlání pustit se do podnikání, které přináší užitek a radost. A přitom mají jedno společné –⁠ všechno jsou to ženy. Právě na ně se zaměřuje projekt společnosti Huawei s příznačným názvem Women in Tech. Společnost tím chce už druhým rokem podpořit začlenění něžného pohlaví do oboru, jemuž zatím dominují muži, ale kterému i ženy mají co nabídnout.

Bučení krav a bzučení dronů: Začala éra robotických farmářů a chytrých polí

Farmařina je odjakživa dřina náročná na energii i čas. Pěstování zemědělských plodin vyžaduje tvrdé úsilí, obětavou péči i schopnost zasáhnout bez prodlení, kdykoli je třeba. Co kdyby ale existoval způsob, jak si práci na polích výrazně usnadnit a její podstatnou část přenechat těm, kteří ji zvládnou stejně dobře, ale výrazně rychleji? Takovou možnost nabízejí bezpilotní drony, kterým neunikne žádný důležitý detail. Technologickou revoluci už zažívají v sousedním Rakousku, kde se robotičtí farmáři stali každodenními pomocníky.

Women in Tech: Podpora českých žen, které pronikají do oblastí technologií

Postavení žen se v posledních několika dekádách výrazně mění. A to nejen ze společenského ale i z profesního hlediska. Z dřívějších domácích hospodyněk se stávají uznávané odbornice a podnikatelky. Pomalu ale jistě pronikají i do oborů, jimž stále dominují muži, například do těch technologických. Příkladem může být šestice žen, které v rámci programu Women in Tech ocenila společnost Huawei. Jak už překlad názvu programu napovídá, jedná se o uznání za technologický přínos.

Odpočiňte si od vánočního shonu a přečtěte si, co za technologii uchrání tisíce hektarů lesů v následujícím roce

Požáry každý rok zničí odhadem čtyři miliony kilometrů čtverečních půdy po celém světě. Během letního období o nich slýcháme pravidelně, obvykle se takové zprávy týkaly vzdálených oblastí v zahraničí. Až do léta letošního roku, kdy plameny zásadně poničily rozlehlou část Národního parku České Švýcarsko. Jak rozsáhlým požárům, které devastují lesy a ničí tolik důležité životní prostředí, zabránit? Na řešeních už se pracuje. Společnost Huawei spolu s dalšími partnery představuje nejnovější technologie, které dokáží lesní požáry včas detekovat.

Sítě 5.5G mohou přijít už v roce 2024

Vzhledem k tempu standardizace 3GPP bude 5.5G komerčně využíváno v roce 2024, předpověděl během akce Global Mobile Broadband Forum 2022 Alex Sinclair, technický ředitel GSMA. Sítě 5.5G budou mít velký význam pro průmysl, kde další rozvoj digitalizace potáhne zejména rozmach internetu věcí. Zlepšení komunikačních sítí povede také k dalšímu vývoji metaverza.

Pátá generace bezdrátových systémů navazuje na standard 4G. Zvyšuje však rychlost přenosu dat až desetinásobně, čímž umožňuje využít nové technologie. 5G je vstupenkou do technologicky i ekonomicky vyspělého světa. Tyto sítě mohou mít značný přínos pro ČR. Jedním z lídrů na trhu je společnost Huawei.